Derby i awans do następnej rundy PP dla Kujawiaka.

W środowe popołudnie w Kruszynie odbył się mecz Pierwszej Rundy Pucharu Polski K-PZPN, w którym Kujawiak Kruszyn podejmował odwiecznego rywala zespół piątoligowej Victorii Smólnik. Było to spotkanie wyjątkowe ponieważ mecze obu zespołów od lat uznawane są za Derby Gminy Włocławek, które przyciągają wielu fanów obu zespołów. Takie mecze jak ten chciało by się oglądać zawsze, jak na derby przystało w spotkaniu nie zabrakło bramek, kartek, wzajemnych animozji i gorącej atmosfery wśród widzów. Kolejny raz z rzędu lepszy od wyżej notowanego rywala okazał się Kujawiak! Mecz zakończył się wysokim wynikiem 7-4 (3-1), początek spotkania bardzo wyrównany, pierwszą bramkę już w 7 min. spotkania zdobył Damian Lewandowski, kilka minut później na 2-0 podwyższył Kuba Stempczyński, rywale odpowiedzieli trafieniem w 31 min. na 2-1. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do naszego zespołu, po raz drugi do siatki trafia Kuba i do szatni na przerwę schodzimy z korzystnym wynikiem 3-1. Drugą część spotkania rozpoczęliśmy bardzo nerwowo czego efektem była stracona w 51min. bramka na 3-2,chwilę później czerwoną kartką za obrażanie sędziego został ukarany Damian Lewandowski i od tego momentu musieliśmy radzić sobie w dziesiątkę. Każdy z zawodników na boisku wiedział, że w tym momencie trzeba dać z siebie nie 100 a 200% i tak właśnie było, naszej drużynie nie zabrakło zimnej krwi w 60 min. podwyższa Dominik Chojnacki na 4-2. Nasze czwarte trafienie bardzo zdenerwowało zespół gości, który zdeterminowany korzystnie atakował naszą bramkę w 64 i 68 min. tracimy dwie bramki i nagle mamy remis 4-4, na szczęście nie długo bo w 70 min. trafia Daniel Komorowski wyprowadzając naszą drużynę znowu na prowadzenie (5-4). Do końca spotkania pozostało dużo bo 20 min. a jedna bramka przewagi nie dawała nam jeszcze spokoju i zwycięstwa, rywale mocno atakowali nasz osłabiony zespół chcąc doprowadzić za wszelką cenę do remisu. Kujawiak mimo braku jednego zawodnika grał bardzo konsekwentnie i odważnie w 88 i 93 min. zwycięstwo dwoma bramkami efektownie przypieczętował Dominik Chojnacki, a jego trafienia były dowodem tego, że nasz zespół był lepszy w całym spotkaniu i zasłużenie wygrał. Trener Dominik został tym samym bohaterem i najlepszym zawodnikiem meczu. Każdy bardzo cieszył się z podwójnego zwycięstwa (derby i puchar), a brawa należą się naszym kibicom, którzy po raz kolejny nie zawiedli, dzięki takiej publiczności gra nam się znacznie lepiej i łatwiej, to zwycięstwo jest również waszą zasługą! Byliście dwunastym a w osłabieniu 11 zawodnikiem na boisku. Dziękujemy! Wszyscy żyją meczem z Victorią jednak, nasza drużyna szybko musiała zapomnieć o świętowaniu ponieważ w sobotę o godz. 16:00 czeka nas bardzo trudne ligowe spotkanie z Wichrem Wielgie, na które serdecznie wszystkich zapraszamy!

Bramki: 3x Chojnacki, 2x Stempczynski, Komorowski, Lewandowski.

Skład: Szychulski, Śmiałek, Kwiatkowski, Szymański, Tomczak, Lewandowski, Orzelski Dawid, Chojnacki, Orzelski Paweł, Komorowski, Stempczynski.
Na zmiany: Gołębiewski, Marczewski, Ziółkowski, Zajączkowski, Malinowski, Błaszczyk.