Porażka w Osięcinach

W hitowym spotkaniu 12 kolejki nasza drużyna przegrała na wyjeździe z Ziemowitem Osięciny 3-2 (1-0). Przez pierwsze 45 min. licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Osięcinach oglądali wyrównaną, bardzo twardą grę na pograniczu faulu. Gospodarze już w pierwszych minutach spotkania objęli prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej części spotkania. Druga odsłona to znaczna dominacja naszego zespołu, od początku szturmem ruszyliśmy na bramkę Ziemowita czego konsekwencją był gol wprowadzonego w przerwie Daniela Komorowskiego. Z wyrównania nie cieszyliśmy się jednak długo ponieważ gospodarze w 55 min. znowu wyszli na prowadzenie po świetnie wykonanym stałym fragmencie gry z rzutu wolnego, gdzie niepilnowany zawodnik miejscowych strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce. Mimo tego nie zwalnialiśmy tempa gry i nadal nieskutecznie atakowaliśmy bramkę Ziemowita, kilka minut później faulowany w polu karnym został Krzysztof Kosiński, arbiter podyktował jedenastkę, której jednak popularny "Kosa" nie wykorzystał tak samo jak i dobitki. W 72 min. doprowadzamy do remisu (2-2), po szybkiej akcji prawą stroną Łukasz Kwiatkowski dograł piłkę w pole karne, gdzie świetnie dysponowany Daniel Komorowski zdobywa swojego drugiego w tym meczu gola. Wydawało się już, że zawodnicy Kujawiaka kontrolują mecz i albo zdobędą trzecią bramkę na wagę zwycięstwa albo przynajmniej doprowadzą to spotkanie do końca przy stanie remisowym. Nic z tego! W 81 min. po wrzutce gospodarzy z rzutu rożnego wybijamy piłkę przed pole karne, gdzie jeden z niepilnowanych zawodników Osięcin mocnym strzałem z pierwszej piłki trafia do bramki Macieja Bednarskiego. Ta bramka kopletnie podcięła skrzydła naszej drużynie a mądrze broniący Ziemowit utrzymał korzystny wynik do końca. Mimo porażki zagraliśmy niezły mecz, który dzięki nieoczekiwanym zwrotom okoliczności z pewnością podobał się kibicom. Niestety z Osięcin wracamy bez punktów... a naszą wpadkę wykorzystała Lubienianka, która bez wiekszych problemów pokonała Orion Popwoo 5-2, dzięki czemu zepchnęła nas na fotel wicelidera rozgrywek. W następnej kolejce zmierzymy się we Włocławku z przedostatnim w tabeli WAP-em (Niedziela godz. 12:00 OSiR).

Skład: Bednarski, Malinowski, Szymański, Kraszewski (70min. Ziółkowski), Śmiałek, Lewandowski (46min. Komorowski), Chojnacki, Orzelski Dawid, Kaczmarek (65 min. Błaszczyk), Kwiatkowski, Kosiński.
Na zmiany: Komorowski, Ziółkowski, Błaszczyk, Orzelski Piotr, Orzelski Paweł, Marczewski, Szychulski, Siedlecki, Gołębiewski.